Interpretacja krzywej cukrowej wykonanej na czczo

prosiła bym o zinterpretowanie wyników krzywej cukrowej nadczczo 79 po wypiciu 75 glukozy nigdzie nie chodziłam siedziałam po 1h poziom 73 a po 2h 47 trochę martwię się tym drugim wynikiem siedziałam przed gabinetem jak durna i nic nie robiłam

Wynik nie potwierdza kwalifikowanych zaburzeń metabolizmu glukozy. Niskie stężenie glukozy po 2 godzinach może świadczyć o hiperinsulinemii. Aby ją potwierdzić należałoby wykonac test obciążenia ponownie, z jednoczesnym oznaczeniem stężenia insuliny na czcz, po 1 i po 2 godzinach.