Interpretacja KT klatki piersiowej

Interpretacja KT KLP: W śródpiersiu górnym, zamostkowo, do przodu od dużych naczyń widoczny jest trójkątny obszar o gęstości optycznej ok 18j.H mogący odpowiadać resztkowej grasicy. Miąższ płucny powietrzny. Pojedyncze, drobne pasma zwłóknień w szczytach obu płuc. Przykręgosłupowo w segmencie 1/2L dwa drobne podopłucnowe guzki wielkości do ok 2mm. W obwodowej części segmentu 3 płuca lewego widoczny dość nieregularne niewielkie ognisko zmleczenia miąższu płucnego z guzkiem wielkości ok 4,3mm.

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi nie znając pełnego obrazu klinicznego.