Interpretacja morfologii krwi i badania moczu

Morfologia: WBC [tys/ul] 4.3 LYM% 42.1 GRA% 49.4 LYM [tys/ul] 1.8 [tys/ul] 2.1 RBC [mln/ul] 4.28 HGB [g/dl] 7.1 HCT [%] 25.4 MCV [fl] 59.3 MCH [pg] 16.5 MCHC [g/dl] 27.9 RDW [%] 19.6 PLT[tys/ul] 346 MPV [fl] 8.5 OB 12 Mocz: Odczyn [PH] 6.00 Ciężar właściwy [g/ml] 1.015 Białko [mg/dl] 30 mg/dl + Cukier NORM Urobilinogen NORM Bilirubina NEG Ketony NEG Nitrite NEG Leukocyty [leu/ul] 75 leu/ul ++ Erytrocyty [ery/ul] NEG Osad moczu: Nabłonki i bakterie liczne w.p.w L 8 – 10 w.p.w prosze o porade
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie jasno wskazuje iż mamy tu do czynienia z infekcją dróg moczowych. Z pewnością konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia p/bakteryjnego. Zazwyczaj stosuje się jeden z poniższych antybiotyków. Trimetoprim, Kotrimoksazol, Ciprofloksacyna. Warto doraźnie także przyjmować preparaty z żurawiną.