Interpretacja morfologii u 31-letniej kobiety

MORFOLOGIA KRWI Uprzejmie proszę o interpretację wyników badania krwi. Jestem 31-letnią kobietą. MCHC 31,70 g/dl 32,0 37,0 L Limfocyty % 46,10 % 20 45 H Inne(Eo,Bazo,Mono) # 0,10 tys/µl 0,3 1,5 L Neutrofile # 2,20 tys/µl 2,50 7,00 L Magnez 1,86 mg/dl 1,80 2,50 N Żelazo Żelazo 146,0 µg/dl 50,0 170,0 N Dziękuję

Witam!

Wyniki morfologii powinny być interpretowane całościowo (wszystkie wyniki). W podanych przez Panią wynikach są niewielkie odchylenia.

MCHC jest bardzo nieznacznie obniżone. Wskaźniki białokrwinkowe (neutrofile, limfocyty i inne) są nieco zaburzone, ale w przypadku jednorazowego wyniku i braku innych poważnych przesłanek zdrowotnych nie ma podstawy do niepokoju. W obecnym sezonie zimowym przy narażeniu na różne wirusy organizm produkuje zwiększoną ilość limfocytów na rzecz neutrofilów. To naturalna reakcja obronna.

Poziom żelaza i magnezu jest prawidłowy.

Jeśli nie ma Pani niepokojących objawów to nie widzę potrzeby leczenia czy szerszej diagnostyki.