Interpretacja MR kręgosłupa LS

Proszę o interp. MR kręgosłupa ls. Zmniejszenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.Zwężenie tarczy m-k L5-S1 z cechami jej odwodnienia.Inicjacyjne zmiany zwyrodn. trzonów ls w postaci wyostrzeń ich krawędzi.Na poziomie L5-S1 cechy centrl.przepukliny jądra miażdż. krązka m-k,masa przepukliny sterczy dokanałowo na ok.3-3,5mm i modeluje worek oponowy.Ograniczenie kostne kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym wynosi ok.14-15 mm. Może to powodować zaburzenia czuciowo-ruchowe oraz zatrzymanie moczu?

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurochirurg.
Zatrzymanie moczu jest niepokojącym objawem.