Interpretacja opisu badania EEG

Co oznacza opis badania EEG: Badanie wykonano w czuwaniu. Czynność podst. alfa i beta 12-14 c/s o ampl. do 30 uV. Obustronni w odprowadzeniach skroniowych obfita domieszka czynności wolnej theta 5-6 c/s. Hv i Fs bz. w Fs wodzenie rytmu. Rz obecna. Orzeczenie: Zapis o cechach nieprawidłowych - zbyt obfita domieszka czynności wolnej w odprowadzeniach skroniowych. Badany był chłopiec lat 15 i 3 miesiące.

Witam! Podczas badania EEG uwidoczniono zbyt obfitą domieszkę czynności wolnej (fal theta) w odprowadzeniach skroniowych. Takie zmiany są dość nieswoiste i mogą występować zarówno w padaczce, zespołach otępiennych jak również mogą być wywoływane lekami psychotropowymi oraz niektórymi przeciwpadaczkowymi. Jak każde badanie także to powinno być oceniane wraz z całością obrazu klinicznego, tym bardziej, że zmiany są dość nieswoiste. Proponuję skonsultować wynik badania z neurologiem dziecięcym, który zbierze wywiad chorobowy oraz zbada dziecko neurologicznie. Pozdrawiam serdecznie!