Interpretacja opisu badania MR kręgosłupa
Proszę o interpretację badania rezonansu magnetycznego: Okrężne niewielkie wypukliny krążków C4/C5 i C5/C6 zwężające oba otwory międzykręgowe i modelujące worek oponowy. Duża wypuklina krążka C6/C7 oraz wytwórcze zmiany zwyrodnieniowe krawędzi trzonów zwężają oba otwory międzykręgowe i modelują worek oponowy. Moje objawy to: ból barku, drętwienie rąk, barku, drętwienie głowy podczas snu, brak sił, problemy w pracy po 6 godz. (praca biurowa), odruchy wymiotne, tracenie równowagi psychicznej (pole widzenia ucieka), pojawia się ból głowy. Mam 51 lat. Pozdrawiam.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Antykoncepcja po
Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.
Witam serdecznie!
W badaniu opisane są zmiany w zakresie kręgosłupa szyjnego zlokalizowane na poziomie kręgów 4, 5, 6 i 7, a właściwie pomiędzy przestrzeniami międzykręgowymi, bo zmiany dotyczą głównie krążka międzykręgowego. Krążek jest to struktura znajdująca się pomiędzy dwoma kręgami, w tym przypadku zmiany powodują wpuklenie worka oponowego, czyli struktury otaczającej rdzeń kręgowy. Obecne są również zmiany wytwórcze, czyli nieprawidłowe narośla kostne.
Zmiany mogą być odpowiedzialne za bóle głowy, powodując szyjnopochodne bóle głowy. Mogą również powodować bóle i drętwienie kończyn górnych.
Konieczna jest wizyta u lekarza. Najlepiej odwiedzić neurologa. Warto rozważyć również rehabilitację.
Pozdrawiam