Interpretacja opisu badania RTG kręgosłupa u 31-latki

W odcinku C kregoslupa zniesienie fizjologicznej lordozy. Wysokosc tarcz m-kregowych oraz trzonow kregowych -prawidlowo zachowana. Odcinek Th kregoslupa RTG w normie wiekowej. W odcinku L-S kregoslupa objawy zaburzen metameryzacyjnych w postaci lumbalizacji kregu S19(L6) Dyskretna lewowypukla skolioza z cechami splycenia fizjologicznej lordozy ledzwiowej, z przewezeniem tarczy m-kregowej L5-S1(L6) Objawy tarni dwudzielnej (niedospojenia lukow) S1 i S2. Prosze o interpretacje tego opisu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Opis badania świadczy o obecności zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Dalsza interpretacja i zalecenia odnośnie dalszego leczenia możliwe są wyłącznie wraz z oceną stanu klinicznego, przez lekarza kierującego na badanie.