Interpretacja opisu biopsji tarczycy

W ubiegłym tygodniu odebrałem taki opis biopsji tarczycy: z nakłucia obu lokalizacji (dwa guzki w lewym płacie) uzyskano podobny materiał cytologiczny zawierający treść krwistą, bez tyreocytów. Poprzednie 4 biopsje nie wykazały niczego groźnego ale było w opisie coś więcej. Czy istnieją takie guzki tarczycy, które nie mają jej komórek? Co może oznaczać taki opis?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy opis na pewno mówił o braku tyreocytów. Może w aspiracie z guzka w tarczycy tyreocyty były ale BEZ cytologicznych cech atypii.