Interpretacja opisu MR kręgosłupa
Na poziomie L5-S1obniżenie i centralno-lewostronna przepuklina krążka m-k na 10 mm z uciskiem worka oponowego i zaciskaniem zachyłka kanału kręgowego i uciskiem korzenia wewnątrzkanałowo. Na poziomie L 4-5 dyskretna protruzja krążka m-k z modelowanie worka oponowego. Tak niestety wygląda opis MR i moje pytanie jakie sa metody leczenia?
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, Przepuklina krążka miedzykręgowego powodująca ucisk nerwów wymaga zabiegowego leczenia neurochirurgicznego. Dlatego z wynikiem badania należy zgłosić się do neurochirurga.