Interpretacja opisu zdjęcia RTG płuc 5-latki

Witam, bardzo proszę o interpretacje opisu rtg zdjecia płuc mojej 5 letniej corki. "Wzmożony rysunek okołonaczyniowy w przywnękowym polu płuca prawego z ogniskami siateczkowych zagęszczeń w obrzasze dolnego bieguna wnęk. Obwod" Czy jest możliwe że to śródmiąższowe zapalenie płuc ? Dziękuje.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opis badania może sugerować zapalenie płuc u dziecka, ale pełna interpretacja zdjęcia zależy też od objawów klinicznych i powinna być przeprowadzona przez lekarza mogącego zbadać dziecko.

Witam serdecznie,

Opis badania może sugerować zapalenie płuc, ale pełna interpretacja należy do lekarza kierującego na badanie lub pediatry bądź pulmonologa. Sugeruje aby Pani udała się do lekarza w celu konsultacji i zbadania dziecka w gabinecie, który postawi diagnozę i włączy odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam,