Interpretacja poziomu glukozy i problemy z zajściem w ciążę

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację moich wyników zleconych przez lekarza endokrynologa ze względu na problemy z zajściem w ciążę. Mam 39 lat, 2 dzieci i 2 ciąże martwe, ostatnia w sierpniu 2015. Od grudnia bezskutecznie staram się o ciążę. Od 16 lat choruję na Hashimoto, przyjmuję codziennie Euthyrox. Moje wyniki: glukoza na czczo 92,2 (norma 70 - 99) po 1 godz 120,7 (norma do 160) po 2 godz 92,3 (norma do 140) insulina 6,0 po obciążeniu po 1 godz 52,5, po 2 godz 48,9

Witam serdecznie,

Zestawienie krzywej cukrowej i krzywej insulinowej wskazuje na insulinooporność - u Pani zachodzi ewidentnie hipoglikemia reaktywna choroba Hashimoto to choroba autoimunologiczna, gdzie tarczyca to niestety czubek góry lodowej. Bardzo często mamy tu również do czynienia z insulinoopornością, PCOS, otyłością, itp. Czy stosuje Pani oprócz wspomagania farmakologicznego dietę? Widzę, że jesteśmy z jednej miejscowości, jeśli chciałaby Pani się skontaktować zapraszam, wtedy będę mogła powiedzieć coś więcej. Niestety mi również choroba ta nie jest obca.

Pozdrawiam, Małgosia Jezierska