Interpretacja prześwietlenia płuc u 6-latka

Chciałam zapytać o interpretację prześwietlenia płuc u mojego 6 letniego synka. Oto opis: w okolicy kąta żebrowo- przeponowego L cień śr 4mm - sumacja cieni z tkanek miękkich ? zmiana w miąższu? - do kontroli. Miąższ płucny prawidłowo powietrzny, zmian ogniskowych i zapalnych nie stwierdza się. Przepona i kąty żebrowo przeponowe wolne. Sylwetka serca w normie. Zmartwiłam się tym cieniem 4 mm. Co to może być? Lekarz nic nie powiedział, tylko kazał zrobić kontrolne RTG (czwartek 24.07)

Witam serdecznie. Trudno jest jednoznacznie określić przyczynę tej zmiany. Prawdopodobnie jest to związane z pozostałościami pozapalnymi. Tak czy inaczej należy poszerzyć diagnostykę.