Interpretacja rezonansu magnetycznego głowy

Witam. Otrzymałam wyniki rezonansu magnetycznego głowy. Chciałabym prosić o interpretację następujących zagadnień: 1. "W obrębie ciała modzelowatego poj. b. drobna struktura płynowa - poszerzona przestrzeń płynowa okołonaczyniowa." 2. "W dolnej części prawej zatoki szczękowej - nietypowy artefakt? ciało obce?" Z góry dziękuję za pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Oczywiście wynik powinien zinterpretować ostatecznie lekarz zlecający badanie w oparciu o stan kliniczny pacjenta, ale te nieprawidłowości wykazane w badaniu nie stanowią bardzo dużego powodu do niepokoju. Jeśli chodzi o poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych to są one wynikiem zmian w drobnych naczyniach i w otaczającej je tkance mózgowej, mogą pojawiać się z wiekiem i nie stanowią poważnej patologii. Inną sprawą jest obecność ciała obcego, które z pewnością warto poddać dalszej diagnostyce.