Interpretacja rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego 45-latka

Proszę o interpretację rezonansu kręgosłupa szyjnego:dehydtaracje krązków miedzykręgowych c2-c3, c3-v4,c4-c5,c5-c6,c6-c7: - na poziomie c3-c4 lewoboczna przepuklina,spłyca lewy zachyłek boczny i przemieszcza ku tyłowi lewy korzeń; -na poziomie c4-c5 tylna centralana wypuklina; - na poziomie c5-c6 tylna centralana wypuklina uciskajaca przednią sciane worka oponowego i redukująca przednią rezerwę płynową kanału. co to oznacza. Z góry dziękuję za odpowiedż.

Witam,
opisane zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe w kręgosłupie szyjnym i kończynach górnych. Zmiany są bardzo rozległe należałoby rozpocząć systematyczna rehabilitację idywidualną pod okiem fizjoterapeuty (ćwiczenia odpowiednio dobrane do dolegliwości i zabiegi fizykoterapeutyczne). Jesli dolegliwości są silne i długotrwałe można skonsultować się z neurochirurgiem.
Pozdrawiam