Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja RTG i ból pleców

Witam , właśnie odebrałem wynik RTG. Mam 33 lata i czuje bóle pleców zwłaszcza rano i z lewej strony.WYNIK: SPŁYCONA LORDOZA.ODMIANA ROZWOJOWA-CZĘŚCIOWA SAKRALIZACJA KRĘGU V-5 Z WYTWORZENIEM DODATKOWYCH STAWÓW KRZYŻOWO-LĘDŻWIOWYCH. Dodam , że jestem kierowcą TIR . DZIĘKUJE ZA POMOC
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podany wynik wskazuje na: - spłycenie fizjologicznego wycięcia kręgosłupa ku przodowi (lordoza), co jest zmianą zwyrodnieniową lub następstwem zmiany opisanej poniżej, - istnienie wady rozwojowej jaką jest sakralizacja kręgu L5, co oznacza zrośnięcie piątego kręgu lędźwiowego z kością krzyżową. Dodatkowo w miejscu tym wytworzyły się dodatkowe stawy krzyżowo-lędźwiowe. Ponieważ odczuwa Pan dolegliwości bólowe, co dodatkowo może nasilać tryb Pana pracy, wskazana jest rehabilitacja. Skierowanie na właściwe ćwiczenia/zabiegi uzyska Pan od lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy