Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja RTG i ból pleców

Witam , właśnie odebrałem wynik RTG. Mam 33 lata i czuje bóle pleców zwłaszcza rano i z lewej strony.WYNIK: SPŁYCONA LORDOZA.ODMIANA ROZWOJOWA-CZĘŚCIOWA SAKRALIZACJA KRĘGU V-5 Z WYTWORZENIEM DODATKOWYCH STAWÓW KRZYŻOWO-LĘDŻWIOWYCH. Dodam , że jestem kierowcą TIR . DZIĘKUJE ZA POMOC
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podany wynik wskazuje na: - spłycenie fizjologicznego wycięcia kręgosłupa ku przodowi (lordoza), co jest zmianą zwyrodnieniową lub następstwem zmiany opisanej poniżej, - istnienie wady rozwojowej jaką jest sakralizacja kręgu L5, co oznacza zrośnięcie piątego kręgu lędźwiowego z kością krzyżową. Dodatkowo w miejscu tym wytworzyły się dodatkowe stawy krzyżowo-lędźwiowe. Ponieważ odczuwa Pan dolegliwości bólowe, co dodatkowo może nasilać tryb Pana pracy, wskazana jest rehabilitacja. Skierowanie na właściwe ćwiczenia/zabiegi uzyska Pan od lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy