Interpretacja RTG klatki piersiowej i płuc 31-latki
Interpretacja RTG klatki piersiowej Całkowita niedodma płuca lewego. Przywnękowo i nadprzeponowo w płucu prawym widoczne zmiany przyoskrzelowe i skąpe zagęszczenia miąższowe zapalne. Przepona po stronie prawej wolna. Ciocia choruje na raka płuc. Zmiana znajduje się w lewym płucu. Czy wynik tego badania oznacza przerzuty na prawe płuco?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Dariusz Osiak Internista, Warszawa
60 poziom zaufania
Niedodma płuca lewego świadczy o zwężeniu dróg oddechowych na poziomie oskrzela głównego lewego. Zmiany przyoskrzelowe i zagęszczenia miąższowe mogą świadczyć o towarzyszącym stanie zapalnym. Na tej podstawie nie można rozpoznać zmian przerzutowych, rozstrzygająca byłaby tomografia komputerowa.