Interpretacja RTG kręgosłupa i zanik kostny

Proszę o interpretacje badania RTG. Zanik kostny. Znaczne spłycenie fizjologicznej lordozy. Zwężenie tarcz m-kręgowych na poziomie L4-L5,L5-S1. Drobne osteofity na krawędziach powierzchni m-kręgowych większości trzonów lędźwiowych. Poza tym kręgosłup I-S bez innych, uchwytnych zmian w obrazie rtg.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Opisywane zmiany mogą wskazywać na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Może ona powodować liczne dolegliwości bólowe. Sugerowałabym konsultację z lekarzem prowadzącym.