Interpretacja RTG płuc a łuszczyca skóry

Uprzejmie proszę o interpretację: "Zacienienie prawego kąta przeponowo - sercowego, najpewniej przez pogrubiałą opłucną" pola płuc bez zagęszczeń ogniskowych, kąty żebrowo przeponowe wolne, sylwetka sercowo - naczyniowa RTG bez zmian. Od siebie dodam, że w ostatnich latach praktycznie nie chorowałem. Kilka razy katar,niegroźny kaszel. To wszystko. Przewlekle choruję na łuszczycę skóry. Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Pogrubienie opłucnej opisane przez radiologa jako zacienienie kąta przeponowo-sercowego, bez innych objawów ze strony płuc, oraz innych opisywanych zmian, nie wskazuje na charakter nowotworowy pierwotny, ani tym bardziej przerzutowy. Tego typu zmiana występuje najczęściej jako następstwo przebytego stanu zapalnego bądź gruźlicy. Często jest tak, że przyczyna nigdy nie jest możliwa do ustalenia. Pozostały opis RTG klatki piersiowej mieści się w normie. Pozdrawiam