Interpretacja testu obciążenia glukozą u 30-latki

Pomoze ktos w interpretacji? Kobieta lat 30. Podejrzenie insulinoopornosci. Choruje na niedoczynnosc tarczycy i PCOS. Test obciazenia glukoza (75g): Na czczo - 90 mg/dl Po 1 godz. - 124 mg/dl Po 2 godz. - 135 mg/dl Insulina krzywa 3 pkt. : Na czczo - 8,5 µIU/mL Po 1 godz. - 73,8 µIU/mL Po 2 godz. - 114,6 µIU/mL

Interpretacja badań powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta. Wyliczenie matematyczne wskaźnika nie wskazuje ewidentnie na insulinooporność, jednak niepokoi wysokie stężenie insuliny po 120 min. Celem dokładnej interpretacji proponuję wizytę u lekarza, który zlecił badania. Pozdrawiam.