Interpretacja testu PAPP-A u 38-latki

Dzien Dobry:-) poprosze o pomoc w interpretacji testu papp-a. zalezy mi na Zd trisomnia 21 -ryzyko skorygowane 1:493 wolne B-hcg 38,0 IU/I odpowiada 1,280 MoM Papp-a 3,920 IU/I odpowiada 0,614 MoM. przeziernosc karki 2,2 mm CRL 73,00 .Dodam iz mam 38 LAT. CZY powinnan zdecydowac sie na amniopunkcje? pozdrawiam i dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pełny wynik testu PAPP-A powinien ocenić specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę. Nie ma także takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy powinna się Pani zdecydować na amniopunkcję. Jest to badanie inwazyjne, a wskazania do jego wykonania proszę omówić z lekarzem prowadzącym ciążę podczas bezpośredniej wizyty.