Interpretacja TK głowy u 37-latki

Proszę o interpr. wyniku TK głowy (kobieta, 37 lat): w prawej półkuli mózgu w jądrze soczewkowatym podłużna zmiana płynowa o wym. 7x2 mm. Poza tym tkanki mózgowia bez zmian ogniskowych o prawidłowej strukturze i gęstości. Brak cech procesu uciskowego i ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy symetr., nieposzerzony, nieprzemieszczony. Rezerwa płynowa przymózgowa zachowana. Przyścienne zgrubienia błony śluzowej w zatokach czołowych i klinowej. Kości czaszki b/z ogniskowych.

W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Proszę zgłosić się do lekarza, który badanie zlecił