Interpretacja TK kręgosłupa lędźwiowego

Prosze o wytlumaczenie mojego wyniku TK kręgoslupa lędżwiowego obniżenie wysokości tarczy L5-S1-zmiany degeneracyjne niewielka plaska wypuklina pierścienia włuknistego tarczy międzykręgowej L4-L5 tylna pośrodkowa przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykręgowejL5-S1 z lateralizacją prawostronną wlk.6-7mm.migrująca ku dołowi,uciskająca przednią ściankę worka oponowego

Opis badania wskazuje na przepuklinę ( wypuklinę ) jądra miażdżystego. Opis należy ocenić z badaniem fizykalnym i oglądnieciem zdjęc zapisanych na płycie badania TK.

Proponuję udać się do neurochirurga celem konsultacji i dalszego leczenia.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg