Interpretacja toksoplazmozy w 19 tygodniu ciąży

Witam jestem w 19 tyg ciaży , proszę o iinterpretacę badń : *Taxoplazmoza gondii IgG 512 przy normach1,0,-3,0 reaktywny *Taxoplazmoza gondii Igm 0,2 przy normch :0,8-1,0reaktywny * rubella virus IgG 136 5-,10 niejednoznaczny >10 reaktywny

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik toksoplazmozy można zinterpretować dwojako - albo jest to zarażenie świeże, podczas którego jeszcze nie zostały wytworzone przeciwciała w klasie IgM, albo jest to przebyte w dalszej przeszłości zarażenie. Bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja, gdyż miano przeciwciał IgG jest dość wysokie. Jednak aby jednoznacznie zweryfikować sytuację kliniczną należy powtórzyć badanie przeciwciał w klasie IgM za około 2-3 tygodnie. Różyczka - przeciwciała IgG w ilości świadczącej o zaczepieniu lub przebyciu w przeszłości zakażenia - sytuacja bezpieczna.