Interpretacja USG ginekologicznego

proszę o interpretacje badania usg ,, ginekologiczne trzon macicy przodozgiety,jednorodny echogenicznie prawidłowej wielkości i kształtu o wymiarach44mm ,33mm endometrium o grubości 12,9 jednorodne echogenicznie z echem srodkowymw jamie macicy ,jajniki obustronnie o budowie drobnopęcherzykowej obwodowo ułożone pęcherzykami sednicy do 6mm pco ?jajnik lewy 26+23 jajnik praw 33 +28,5 testosteron podwyzoszony wiele ponad norme , czy czeka mnie operacja, w ciąze niemoge zajść już od ponad dwóch lat

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik badania ultrasonograficznego macicy podany przez Panią, jest prawidłowy. Obraz endometrium wskazuje zapewne na późną fazę lutealną, w której endometrium jest "najgrubsze", najmocniej ukrwione. W ocenie endometrium poza jej grubością najważniejsza jest jednorodność jej obrazu. Niestety, nie podała Pani przyczyny wykonania tego badania oczywiście z wyjątkiem niemożności zajścia w ciążę - co z pewnością jest najważniejsze w tej sytuacji. Czy pojawiały się objawy związane z krwawieniami, plamieniami itd.? Obraz nasuwa jednak pewne podejrzenia co do jajników. Być może konieczne będą dodatkowe badania w kierunku PCOS. Proponuję przedyskutować swoje wątpliwości ze swoim ginekologiem.