Interpretacja USG jamy brzusznej 54-latki

Witam bardzo proszę o interpretacje mojego wyniku USG jamy brzusznej ,, Wątroba znacznie powiększona, z bardzo licznymi ogniskami hipoechogenicznymi, odpowiadającymi meta. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, obkurczony. PŻW i drogi żółciowe wewnątrz wątrobowe nieposzerzone. Trzustka i przestrzeń zaotrzewnowa okołanaczyniowa niedostępna badaniu. Obie nerki, śledziona USG bez zmian. Pęcherz moczowy gładkościenny. Co to jest ognisko hipoechogeniczne?,

Wątroba znacznie powiększona, z bardzo licznymi ogniskami hipoechogenicznymi, odpowiadającymi meta
- Taki obraz USG wątroby sugeruje liczne zmiany przerzutowe (raka).
- W tej sprawie należy pilnie skonsultować się z lekarzem, który wydał skierowanie na badanie USG.
- Trzeba odszukać ognisko pierwotne przerzutów (sugeruje się w takim przypadku wykonani TK jamy brzusznej, gastroskopii, kolonoskopii - badania pilnie najlepiej byłoby wykonać w warunkach szpitalnych).