Interpretacja usg piersi - owalna, lita zmiana, 0,68 cm

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku. Zrobiłam usg piersi, lekarz zalecił stosowanie przez miesiąc kropel, a na wyniku badania jest opis: Sutki o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym, bez torbieli. W sutku lewym na G-10 owalna, lita zmiana o śr. 0,68 cm. Węzły chłonne pachowe niepowiększone, przewody mlekowe nieposzerzone. Według skali US-Birads - 3. Mam 28 lat, czy może być to zmiana nowotworowa? Czy lekarz nie powinien od razu zalecić biopsji? Czy te krople homeopatyczne mogą w jakiś sposób pomóc? Dodam, że od czasu do czasu czuję nie mocny, ale lekki ból, takie "ćmienie" jakby w tamtym miejscu. Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Witam serdecznie!

W skali BIRADS 3 oznacza zmianę o charakterze najprawdopodobniej łagodnym - ryzyko złośliwości <2%. W takiej sytuacji zwykle zaleca się kontrolę za 6 miesięcy, chyba, że istnieją czynniki ryzyka takie jak: wiek (okres menopauzy) oraz występowanie raka piersi w rodzinie - wtedy należałoby zastanowić się nad dalszą diagnostyką wcześniej (np. biopsja). Mastodynon to krople zalecane w przypadku łagodnych schorzeń tkanki piersi oraz objawów związanych z zespołem napięcia miesiączkowego. Należy stosować przynajmniej 6 miesięcy. Należy też pamiętać, aby leku nie stosować w ciąży lub w przypadku jej podejrzenia.

Pozdrawiam serdecznie