Interpretacja USG przezciemiączkowego z powodu asymetrii ciała u 7-miesięcznego dziecka

Witam, prosze o interpretacje usg przezciemiaczkowego z powodu asymetri cial, synek ma7 m-cy a neurologa mamy za 2 m-ce, co robic przez ten czas? Asymetria komor bocznych w ok. trzonow-lewa szersza o gl. ok. 6 mm, gl. komory prawej 4,7 mm.Uklad komorowy prawidlowy, nieposzerzony,Sploty naczyniaste symetryczne o regularnych zarysach,przestrzen mozgowa poszetzona- prawostronnie - 5,4 mm, lewostronnie - 5,9 mm, szczelina posrodkowa prawidlowa ok. 5 mm, echogenicznosc struktur mozgu prawidlowa. Pzdr

Do interpretacji klinicznej
Czy dziecko ma niedowład ? opóźnienie rozwoju? Czy duża asymetria ciała
Asymetria komór w USG jeszcze nic nie przesądza
Ważne codzienne ćwiczenia i dobry kontakt z dzieckiem, stymulacja rozwoju.

ze względu na asymetrię ciała warto umówić się z rehabilitantem ktory rozpocznie ćwiczenia prowadzące do poprawy napięcia mięśniowego. asymetria komór w badaniu usg jest do obserwacji. Pozdrawiam