Interpretacja USG tarczycy

Moje USG tarczycy, proszę o interpretację. Tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o średnicy 4mm. Płat prawy o wymiarach 23x20x36. Płat lewy 25x16x32mm. Dość jednorodna echostruktura miąższu tarczycy, ze słabo odgraniczoną, heteroechogenną zmianą ogniskową w dolnej części lewego płata o wymiarach 13x10x20 oraz drugą o wym. 5x4.5mm. Obustronnie w styczności z tylnio-dolną powierzchnią płatów tarczycy widoczne hipoechogeniczne ogniska o niejednorodnej echo strukturze mogące odpowiadać powiększonym przytarczycom.

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam! Na podstawie opisu do rozważenia jest biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BACC) dwóch zmian o heterogennym sygnale w miąższu tarczycy. Pozostałe dwie to najprawdopodobniej przytarczyce - uwagę zwraca ich niejednorodna echostruktura i powiększenie. decyzja o biopsji wymaga konsultacji z endokrynologiem, gdyż jej podjęcie wymaga szerszej wiedzy o pacjencie niż tylko USG tarczycy. Ponadto - jeśli dotąd tego nie zrobiono - wskazana jest ocena czynności przytarczyc. Pozdrawiam