Interpretacja USG tarczycy i guzki hipoechogeniczne

proszę o interpretację wyników usg ; tarczyca miernie powiekszona prawy płat 55x22x20 mm, obj. 12 ml, lewy 54x23x21mm, objetość 13ml. Miąższ gruczolu w calości jest patologiczny o obniżonej echogeniczności jak przy chorobach z grupy autoimmunologicznych. w dolnej części płata lewego 2 małe guzki ktore na tle miąższu wydają się hipoechogeniczne.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na podstawie obrazu USG tarczycy nie jest możliwe postawienie diagnozy.
W związku z nieprawidłowym obrazem w ultrasonografii niezbędna jest dalsza diagnostyka.
Powinna Pani zostać skierowana na biopsję cienkoigłową (BAC).
Wynik badania histopatologicznego pobranych fragmentów tkankowych gruczołu w połączeniu z oznaczeniem hormonów tarczycy będą wiążące co do diagnozy.