Interpretacja USG tarczycy u 61-latki

Dzień dobry, Proszę o pomoc w interpretacji USG Tarczycy. Gruczoł tarczycy powiększony o objętości ok. 39 ml. wymiary płat prawy: 62x19x24 mm, płat lewy: 68x25x26 mm. Węzina 7 mm. W obu płatach liczne hypoechogeniczne guzki z obecnością przestrzeni płynowych (koloid). W pł. pr. max do 7 mm. w lewym max do 14 mm, 12 mm, 11 mm. W dolnym biegunie guz różniący się morfologią od opisanych z bogatym unaczynieniem o średnicy do 25 mm. Wskazane bac.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najbardziej podejrzany o tło nowotworowe jest guzek o średnicy 25 mm, dlatego konieczne jest wykonanie biopsji.
Pozdrawiam