Interpretacja USG tętnic dolnych

Bardzo proszę o napisanie mi, co wynika z opisu USG mojego teścia, jakie leczenie powinno być zastosowane oraz jaki jest stan jego tętnic. Oto opis badania: Aorta brzuszna szer. 20 mm do rozwidlenia drożna. Tętnice biodrowe drożne z mnogimi zmianami miażdżycowymi grub. 2-3 mm z prawidłowym dwufazowym przepływem. T.u. drożne z rozsianymi zmianami miażdżycowymi grub. 2-4 mm, zwężenie po prawej stronie 40%, po lewej 20%. T.g.u drożne T.u.p. drożne z rozsianymi zmianami miażdżycowymi. Po prawej, ok. 15 cm poniżej odejścia t.g.u na dł. 2,5 cm widoczne jest zwężenie do 80%. Lewa t.u.p bez istotnych zwężeń (blaszki miażdżycowe grub. do 2 mm). Tętnice podkolanowe do 6,5 mm drożne bez zwężeń z prawidłowym dwufazowym przepływem. W dystalnych odcinkach tętnic piszczelowych przednich i tylnych przepływ dwufazowy bez istotnej asymetrii. Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Uwagę zwraca 80% zwężenie dotyczące jednej z tętnic, co może mieć wpływ na przepływ krwi w tętnicy i zaburzać ukrwienie kończyny. Należy rozważyć poszerzenie tętnicy wraz z wszczepieniem do niej stentu (sprężynki nie pozwalającej na zapadnięcie się naczynia i utrzymujące drożność). Możliwości zabiegu uzależnione są od stanu ogólnego pacjenta oraz chorób dodatkowych. Kwalifikację powinien przeprowadzić chirurg naczyniowy, proponuję więc udać się w tej sprawie do Poradni Naczyniowej.

Pozdrawiam serdecznie