Interpretacja USG w ciąży po zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy

Mam 33 lata, dwoje dzieci. W styczniu 2012 r. przeszłam zabieg łyżeczkowania (ciąża obumarła w 8 tygodniu ciąży). Ostatnią miesiączkę miałam 2 marca 2013 roku. Od zabiegu łyżeczkowania miałam nieregularne miesiączki (opóźnienia max. do 6 dni). 6 dni po spodziewanej miesiączce (30 marca 2013) wyszedł pozytywny test ciążowy (lekko widoczna 2 kreska), który powtórzyłam dwa dni później (wyraźna druga kreska). Dnia 20 kwietnia byłam na USG. Wynik USG wygląda następująco: "W jamie macicy uwidoczniono pojedynczy pęcherzyk ciążowy o GS = 16,9 mm - odp. 6 t.c., w nim pojedynczy pęcherzyk żółtkowy o średnicy 3,3 mm. Nie uwidoczniono echo płodu i FHR. Na ścianie przedniej uwidoczniono bliznę po CC. Kosmówka jednorodna bez cech odklejania. Przydatki obustronne bez zmian".

Mam prośbę o interpretację. Czy dysproporcja pomiędzy pęcherzykiem ciążowym a żółtkowym jest duża? Czy wskazuje na nieprawidłowości? Mam wyraźne i silne objawy ciąży (bolące piersi, mdłości i wymioty, od czasu do czasu czuję lekkie bóle podbrzusza). Czy wynik USG może wskazywać na wczesną ciążę?

Witam! Przyznam, że nieco niepokojący jest fakt, że nie udało się uwidocznić echa płodu. Pozostałe parametry są w normie. Pęcherzyk żółtkowy wcale nie musi dorównywać wielkością pęcherzykowi ciążowemu. Jego średnica nie powinna przekraczać 6 mm, tak jak jest to w Pani przypadku. W obecnej sytuacji wskazane jest powtórzenie badania po tygodniu lub dwóch, tak by upewnić się, że nie doszło do ponownego obumarcia zarodka. Proszę się jednak nie martwić na zapas, w wielu przypadkach w badaniu kontrolnym wykonywanym po 7-10 dniach udaje się uwidocznić zarodek. Pozdrawiam