Mężczyzna , 25 lat Witam, proszę o interpretację USG węzłów chłonnych lewych(ślinianki, krtań są ok) W okolice kąta żuchwy po stronie lewej w.ch. o wymiarach: 1,8x0,64; 1,6x0,56; 1,1x0,33 W okolicy podżuchwowej lewej w.ch. ze wzmożonym przepływem naczyniowym o wymiaracj: 1,1x0,44; 1x0,6; 0,44. Wzdłuż MSO po stronie lewej w.ch. o wym.: 1,35x0,67; 1,1 x0,4. Dodam, że byłem leczony na zapalenie tchawicy a w sylwestra pojawiła się kula pod szyją pod szyją, która już dużo zmalała, choć jest nadal wyczuwalna od tygodnia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • USG ślinianekBadanie USG ślinianek jest podstawowym badaniem diagnostycznym w przypadku powiększenia lub bolesności ślinianek przyusznych lub podżuchwowych. Pozwala ono ocenić ich wielkość w trzech wymiarach, echogeniczność miąższu, obecność torbieli i guzków oraz obecność i rozmiar węzłów chłonnych położonych w pobliżu szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badania

USG węzłów chłonnych - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania

USG węzłów chłonnych jest podstawowym badaniem umożliwiającym ocenę ich wielkości, struktury miąższu oraz stosunku do otaczających tkanek. USG węzłów chłonnych wykonuje się najczęściej z powodu powiększenia węzłów chłonnych, ich bolesności lub też zmian...