Interpretacja wycisku z gruczołu piersiowego

BARDZO PROSZĘ O INTERPRETACJE TEGO WYNIKU: w wycinkach z gruczołu piersiowego-nacieki raka przewodowego (invasiwe breast carcinoma of no special type;G2). Utkanie nowotworowe obecne w 8 frag. tkankowych , obszar średnicy do 1,5 cm . receptory estrogenowe - 90%/3+: receptory progesteronowe - 60%/2+ HER2 - odczyn ujemny (1+); Ki67-20% komórek nowotworowych ; E-kadheryna (+) W licznych badanych fragmentach rozrosty wewnątrzprzewodowe o charak. litym i sitowatym (DCIS grade2) badań-6 ( w tym 5xIHC)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się bezzwłocznie do swojego lekarza. Mamy do czynienia z nowotworem średnio zaawansowanym 2 stopień w 3stopniowej skali. Dobrym prognostic jest obecność receptorów progesteronowych oraz estrogenowych. Daje to możliwość dodatkowego leczenia hormonalnego. Brak ekspresji her 2 także jest w tym momencie plusem.