INTERPRETACJA WYNIKÓW 8-LETNIEGO SYNKA

Witam. W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki krwi 8-letniego synka. Od jakiegoś czasu jestem zaniepokojona szybkim męczeniem się synka, objawiającym się szczególnie po krótkotrwałym wysiłku fizycznym. Dodatkowo na opuszkach palców u rąk koło paznokci widoczne są bolesne pęknięcia, które po jakimś czasie zaczynają krwawić. Skóra wokół paznokci jest szorstka. Poza tym synek jest blady. Od czasu do czasu skarży się, że jest, mówiąc kolokwialnie, lekko "zakręcony". Nie potrafi tego inaczej określić. Oto wyniki: Żelazo - 87 [61 - 157] WBC - 9,5 [4.5 - 13.5] RBC - 4,45 [4.5 - 6.1] HGB - 12,3 [11 - 14.6] HCT - 37,3 [33 - 42], MCV - 83,8 [76 - 91], PLT - 277,0 [140 - 450] LYMP% - 28,9 [25 - 50], MXD% - 8,1 [0 - 15], NEUT% - 63,0 [36 - 70] LYMP - 2,7, MXD - 0,8, NEUT - 6,0, MCH - 27,6 [25 - 31], RDW-SD - 36,6 [31 - 54], PDW - 12,1 [9 - 17], MPV - 10,5 [7 - 12], P-LCR - 28,9 [13 - 43], MCHC - 33,0 [32.2 - 36.8].
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Opisywane zmiany na opuszkach palców to najprawdopodobniej egzema skórna, ale bez obejrzenia zmian nie można dać ostatecznego rozpoznania, dlatego proszę pokazać te zmiany pediatrze/alergologowi.

Przedstawione wyniki badań biochemicznych krwi są bez odchyleń. Natomiast należy wykonać dalszą diagnostykę męczliwości Pani synka, proponuję na początek badanie rtg klatki piersiowej oraz ekg. Na podstawie wyników wykonanych badań, badania przedmiotowego oraz dokładnego wywiadu, następnie ewentualna dalsza diagnostyka w razie potrzeby.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o badaniach krwi.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!