Interpretacja wyników 9-letniej dziewczynki

WBC 4,9, RBC 4,55, HGB 12,8, HCT 38,7, PLT 241, MCV 85, MCH 28,1, MCHC 33,1, RDW 10,6, MPV 8,8, PDW 20,1, PCT 0,1, LYMF% 63,6, LYMF 3,1, MON% 9,9, MON 0,5, EOS% 2,4, EOS 0,1, NEU% 23,4, NUE 1,1, BAS% 0,8, BAS 0,0. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W rozmazie widoczne jest odwrócenie stosunku neutrofilów do limfocytów. Odsetek limfocytów jest podwyższony, podobnie jak odsetek monocytów. Jednak liczby bezwzgledne tych komórek są prawidłowe. Natomiast, zarówno odsetek jak i liczba bezwzgledna neutrofilów są zbyt niskie. Zasadne wydaje się wykonanie rozmazu mikroskopowego. Konieczna jest niezwłoczna wizyta u pediatry.

Pozdrawiam