Interpretacja wyników badań 1,5rocznej dziewczynki

Witam. Proszę o interpretację wyników morfologi krwi. WBC 5,6 mm3, LYM 3,4 K/ul, MID 0,7K/ul, RBC 4,63 mm3, HGB 12,5g/dl, MCH 27,0 pg, MCHC 35,5 g/dl, RDW 12,5%, PLT 317 tys. Córka ma 1,5 roku. Badanie było wykonane, ponieważ córka mało przybiera na wadze. Jej waga to 9,5 kg. Dziękuje i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, aby w pełni zinterpretować wyniki badań, potrzebuję wszystkie oznaczenia, a nie tylko te, które zapewne według laboratorium są poza normą. Jest to związane z tym, że normy podawane przez laboratorium na wynikach badań są zazwyczaj dla dorosłych, a nie dla dzieci. Normy dla dzieci różnią się znacznie od tych dla dorosłych. W dodatku różnią się też dla dzieci w różnym wieku.

W przypadku dzieci do 4-tego roku życia, liczba limfocytów przeważa nad granulocytami obojętnochłonnymi (neutrofilami), co najczęściej niepokoi rodziców w wynikach badań ich pociech.

Wyniki przedstawione przez Panią są w normie dla wieku dziecka.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.