Interpretacja wyników badań krwi 31-latki

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań krwi. Kobieta, lat 31 Leukocyty 6,4 tys/µl Erytrocyty 5,66 mln/µl Hemoglobina 11,9 g/dl Hematokryt 36,9 % MCV 65,2 fl MCH 21,0 pg MCHC 32,2 g/dl Płytki krwi 305 tys/µl Limfocyty % 30,7 % Inne(Eo,Bazo,Mono) % 3,5 % Neutrofile % 65,8 % Limfocyty # 2,0 tys/µl Inne(Eo,Bazo,Mono) # 0,2 tys/µl Neutrofile # 4,2 tys/µl RDW-CV 16,0 % PDW 16,8 fl MPV 11,7 fl z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Analizując wyniki badań można powiedzieć iż mamy do czynienia najprawdopodobniej z niedokrwistością mikrocytarną. Możliwą przyczyną takiego stanu jest przewlekłe krwawienie lub niedobór żelaza.