Interpretacja wyników badań krwi u 25-latki

Witam . Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań krwi. Co może być przyczyną %neutrocytów 42,9 norma od 45-70, %limfocytów 45,8 norma od 20-45, Rozmaz mikroskopowy: granulocyty segmentowane 42 norma od 45-70, limfocyty 49 norma od 20-45, monocyty 9 norma od 1-8. Poza tym prolaktyna 1151 po 60min 5305. Tsh 4,89 norma 0,27-4,2 .Proszę o odpowiedź wizytę u lekarza rodzinnego mam dopiero za tydzień a się denerwuję..

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w przypadku interpretacji badań krwi znaczne mają również badania, które wyszły prawidłowo, bez informacji o tym, jakie dokładnie badania zostały wykonane nie można dokonać interpretacji. Podwyższone tsh może być objawem niedoczynności tarczycy. Poziom prolaktyny nie może zostać zinterpretowany bez podania jednostek wyniku. Niewielkie odchylenia w rozmazie krwi nie świadczą o chorobie, mogą być oznaką przebytej niedawno infekcji.