Interpretacja wyników badań morfologicznych

Witam. Mam 17 lat. Odebrałam dzisiaj wyniki morfologii. Czy mogłabym prosić o interpretacje? Oto one: WBC 5,2, RBC 4,07, HGB 11,0 g/dl, HCT 34,1%, PLT 298, PCT 207%, MCV 84, MCH 26,9, MCHC 32,1 g/dl, RDW 13,9%, MPV 6,9, PDW 13,9%, S - 61, E - 2, L - 35, M - 3, Z góry dziękuję.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii jest względnie prawidłowy. Uwagę zwraca graniczna wartość hemoglobiny oraz obniżony hematokryt (HCT). Inne wskaźniki dotyczące czerwonych krwinek są w normie lub w dolnej granicy normy. Może to wskazywać na początek anemii z niedoboru żelaza. Możliwe, że Pani dieta dostarcza zbyt mało tego pierwiastka do organizmu. Powinna Pani wzbogacić codzienne posiłki o produkty zawierające żelazo. Najlepszym źródłem żelaza są produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso (szczególnie wątróbka), ryby, żółtko jaja, twaróg, mleko. Pierwisatek ten znajduje się również w warzywach: strączkowych, brokułach, szpinaku, orzechach.

Rozmaz krwi jest prawidłowy.