Interpretacja wyników badań MR i TK kręgosłupa piersiowego

Proszę o interpretacje wyników badań. MR kręgosłupa piersiowego Na poziomie T5/Th6 widoczna pośrodkowa wypuklina protruzja krążka międzykregowego uciskająca worek oponowy z modelowaniem rdzenia piersiowego. Drobne guzki Schmorla płytek granicznych trzonów kregów k piersiowego. Wczesne zwyrodnieniowe zmi w stawach głów żeber oraz międzywyrostkowych. I badanie TK klatki piersiowej. Wczesne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa odcinka Th z wyostrzeniem krawedzi przedniobocznych trzonow kregow Th.

Witam,

badanie opisuje zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne. Badanie interpretuje się w kontekście stanu pacjenta i jest narzędziem pomocniczym. Żeby podjąć decyzję o postępowaniu leczniczym należy zacząć od wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego.