Interpretacja wyników badań na toksoplazmozę w 10 tygodniu ciąży

Witam . proszę o interpretacje wyników bardzo sie martwie jestem w 10 tyg ciąży... P/c toxoplasma gondii kl. 0,320 index Ig M wynik ujemny <55 wynik wątpliwy :0,55-0,65 wynik dodatni: >0,65 P/c toxoplasma gondii 52,00 IU/ml kl.IgG wynik ujemny : <4,0 wynik wątpliwy : 4,0-8,0 wynik dodatni: >8,0

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik przeciwciał IgM jest ujemny co oznacza iż nie ma cech świeżego zakażenia w tym momencie. Miała Pani jednak kontakt z tym patogenem w przeszłości, co oczywiście nie wpływa na przebieg ciąży obecnie.