Interpretacja wyników badań pod kątem prawdopodobieństwa PCOS

Proszę o analizę wyników, bo mój lekarz jest na urlopie a ja cała w nerwach. Wyniki w związku z podejrzeniem pcos, obraz usg jak w pco. W 6dc glukoza 82 (2h po obc. 85), tyreotropina 1,0348uIU/ml, estradiol29,58pg/ml,folitropina4,1mlU, kortyzol100,5ug, insulina 8,6uU(po 2h 18),lutropina5,3mlU,DHEAS7,86,testosteron 0,4ng,chol całko 110mg/dl,test z mtc prolaktyna 12,28ng/ml po 60min od mtc 245,70. O tym ostatnim wyniku naczytałam się wiele złego. Czy mozna wykluczyć pco? Czy moze to byc gruczolak?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki pod kierunkiem gruczolaka. Co do reszty wyników ciężko jest się wypowiedzieć bez poznania norm obowiązujących w danym laboratorium. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania lub do lekarza endokrynologa.