Interpretacja wyników badań poziomu glukozy we krwi

Robiłam badania poziomu glukozy we krwi z żyły pierwszy wynik miałam 118, lekarz zalecił powtórne badanie które wykonałam po dwóch tygodniach z którego wyszło 107 czy powinnam coś z tym robić czy to już cukrzyca? Moja mama miała cukrzyce.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie można rozpoznać cukrzycy, ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo. Aby na 100% wykluczyć cukrzycę konieczne byłoby wykonanie testu doustnego obciążenia glukozą.
Pozdrawiam