Interpretacja wyników badań przy podejrzeniu insulinooporności

Witam. Mam podejrzenia insulinooporności. Bardzo ciężko zrzucić mi zbędne kilogramy i bardzo szybko przebieram na wadze, pomimo różnych diet i aktywności fizycznej. Wykonałam sobie krzywą cukrową i insulinową, oczywiście mam zamiar udać się do lekarza specjalisty, jednak najpierw chciałam zapytać tutaj. Proszę o interpretację moich wyników: Glukoza na czczo: 5,11mmol/l, 92mg/dl (normy 3,9-5,5 i 70-99). Po 1h 8,56mmol/l, 154,1 mg/dl (normy <10,3 i <185,4). Po 2h 7,09mmol/l, 127,6mg/dl (normy <7,8 i <140,4). Insulina na czczo: 7,5 pU/ml (normy 2,6-24,9). Po 1h 63,0pU/ml (brak podanych norm). Po 2h 61,4pU/ml (brak podanych norm). Wiem, że jednostka to nie pU, ale nie mogłam znaleźć odpowiedniego znaku. Pozdrawiam :)

Interpretacja wyników badań zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta, zebranego wywiadu i badania lekarskiego. Podane parametry mieszczą się w granicach przyjętych norm, a wskaźnik HOMA-IR wynosi 1,7. (w warunkach fizjologicznych wynosi 1,0., za wynik wskazujący na insulinooporność przyjmuje się wartość 2,5). Dokładna interpretacja i wskazanie dalszego postępowania powinno odbyć się podczas wizyty u specjalisty diabetologii.Pozdrawiam.