Interpretacja wyników badań serca pulsoksymetru HSR

Witam. Uprzejmie proszę o interpretację wyników badań serca pulsoksymetru HSR: wiek 57, mężczyzna, puls 85 (norma 60-90), wysycenie tlenem 97,98 (n. 95-99), st objętości komora/aorta 10,8 (n. 2,9-5,8), zastawka aorty 4,19 (n. 2-4,4), indeks pulsacji 1,99 (n. 2-3,4), indeks k1/k2 komora/aorta 1,08 (n. 1,1-1,9), dynamika arterii 8 (n. 5-50). Co oznaczają odchylenia od normy w niektórych parametrach, czy jest to groźne? Dziękuję i pozdrawiam. Jerzy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony stosunek objętości komory do aorty najczęściej świadczy o zmianach wywołanych miażdżycą, cukrzycą i wskazuje na możliwość występowania wad zastawkowych. Pozostałe parametry właściwie można uznać za prawidłowe. W celu uzyskania szczegółowej interpretacji proszę skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.