Interpretacja wyników badań w 8 tygodniu ciąży

Witam! Mam 39 lat, jestem po raz pierwszy w ciąży - 8 tydz. Zrobiłam badania i jestem mocno załamana, gdyż nie wiem, jak to się ma do mojego przyszłego dziecka. Moje wyniki poniżej: Badanie Parametr Wynik Jednostka L H Norma Morfologia krwi Leukocyty 7 tys/µl 4 10 N Erytrocyty 4,2 mln/µl 3,7 5,1 N Hemoglobina 13,4 g/dl 12 16 N Hematokryt 38 % 37 47 N MCV 91 fl 80 99 N MCH 32 pg 27 35 N MCHC 34,8 g/dl 32 37 N Płytki krwi 290 tys/µl 140 440 N RDW-CV 13,2 % 11,6 14,8 N PDW 12,3 fl 9 17 N MPV 10,6 fl 9 13 N P-LCR 29 % 13 43 N Neutrofile 4,67 tys/µl 2,5 7 N Limfocyty 1,67 tys/µl 1 3,5 N Monocyty 0,53 tys/µl 0,2 1 N Eozynofile 0,13 tys/µl 0,1 0,5 N Bazofile 0 tys/µl 0 0,1 N Neutrofile 66,5 % 40 70 N Limfocyty 23,8 % 20 45 N Monocyty 7,5 % 2 10 N Eozynofile 1,8 % 1 7 N Bazofile 0,4 % 0 2 N Kiła (Treponema pallidum) przeciwciała WR (anty TP) UJEMNY

Badanie ogólne moczu Przejrzystość: przejrzysty Barwa jasnożółta Ciężar właściwy 1,011 g/ml 1,015 1,03 L pH 6,5 5 7 N Glukoza nieobecna Ketony 0 mg/dl Urobilinogen 1 mg/dl 1 Bilirubina nieobecna Białko nieobecne Leukocyty nieobecne Krew nieobecna Azotyny nieobecne Glukoza Glukoza 71 mg/dl 74 106 L TSH TSH 0,91 µIU/ml 0,27 4,2 N Wirus zapalenia wątroby typ B Antygen HBs - test przesiewowy wykryto HBs antygen (test potwierdzenia) HBs antygen, test potwierdzenia 93% Wirus zapalenia wątroby typ C Przeciwciała anty HCV nie wykryto Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgG 0,03 IU/ml Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgM 0,04 Index Wirus różyczki (Rubella virus) Przeciwciała w kl. IgG 51,3 IU/ml Wirus różyczki (Rubella virus) Różyczka - przeciwciała w kl. IgM 0,16 Index Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgG 248,1 U/ml Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgM 0,13 Index

Jestem zmartwiona, gdyż od momentu jak zaszłam w ciążę mam zmiany skórne w przegubach dłoni, są to plamy, które wyglądają jak atopowe zapalenie skóry, ale mnie to nie tylko swędzi, ale i piecze i po prostu boli. Nigdy wcześniej takiej reakcji na nic nie miałam. Proszę o interpretacje moich wyników, a w szczególności wyników na różyczkę i cytomegalowirus, a przede wszystkim dane dotyczące wirusa wątroby typu B - zważywszy na fakt, iż w dzieciństwie byłam szczepiona przeciwko żółtaczce. Jedyną chorobę, którą przebyłam ostatnio była borelioza i teraz to zapalenie skóry w przegubach dłoni, na które dermatolog nie może się wypowiedzieć dosłownie. Jaki wpływ na ciążę mają te wyniki? Bardzo proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Jeżeli chodzi o wyniki w zakresie przeciwciał swoistych dla cytomegalii oraz różyczki to ma Pani dodatnie przeciwciała w zakresie IgG co jest dla Pani dobrą wiadomością, gdyż świadczy o przebyciu choroby znacznie wcześniej. Stan taki nie jest zagrożeniem dla Pani dziecka. Niebezpieczne dla płodu są infekcje ostre, na które ma Pani już odporność.

Natomiast problemem jest dodatni wynik antygenu Hbs - wymaga on poszerzenia diagnostyki, gdyż nie jest wynikiem szczepienia, a świadczy niestety o infekcji wirusem zapalenia wątroby typu B. Niestety nie zawsze szczepienia są całkowicie skuteczne.
Konieczne jest poszerzenie diagnostyki w ramach poradni chorób zakaźnych - konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Jaki wpływ może mieć wirus na płód zależy od aktywności infekcji.
Jeżeli chodzi o ocenę zmian skórnych to niestety bez możliwości przeprowadzenia badania i obejrzenia zmian nie jestem w stanie wypowiedzieć się na ten temat. Być może warto skonsultować się jeszcze z innym dermatologiem.

Pozdrawiam