Interpretacja wyników badań w kierunki różyczki i cytomegalowirusa w ciąży

Witam. Proszę o interpretację wyników: Różyczka - p/c w kl. IgG 120,80 IU/ml (≥ 10 reaktywne) Różyczka - p/c w kl. IgM 0,39 Index (<0,8 niereaktywny) Cytomegalovirus - p/c w kl. IgG >500,000 U/ml (≥1,0 reaktywny) Cytomegalovirus - p/c w kl. IgM 0,218 S/CO (<0,7 niereaktywny) Czy wysoki wynik IgG w obu przypadkach jest powodem do zmartwień? Jestem w 9 tyg. ciąży. Badania wykonane po raz pierwszy. Na różyczkę byłam w dzieciństwie szczepiona. Będę wdzięczna za pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki świadczą o szczepieniu/ przechorowaniu wyżej wymienionych chorób w przeszłości, nie ma powodu do zmartwień, sugeruję kontrolę przeciwciał w klasie IgM w późniejszym etapie ciąży - czy nie doszło do świeżego zakażenia.
Pozdrawiam