Interpretacja wyników badania histopatologicznego guza w jamie brzusznej

Witam! Mój 23-letni syn zmarł w drugiej dobie po operacji usunięcia olbrzymiego guza. Dzisiaj trzymałam wynik z badania histopatologicznego. Bardzo proszę o interpretację tego wyniku i informację, czy miałby szanse na wyleczenie, gdyby operacja się powiodła. I jaki czynnik mógł spowodować gwałtowny przyrost guza? Do szpitala trafił z bólem brzucha (nie miał w ogóle powiększonego brzucha), po tygodniu miał już duży brzuch spowodowany gwałtownym przyrostem guza. Rozpoznanie makroskopowe: guz w licznych fragmentach , śluzowaty, wieloguzjowy przypominający kiście winogron z martwicą. Objętość fragmentów guza ok. 8 litrów. Rozpoznanie mikroskopowe: obraz mikroskopowy odpowiada: Liposarcoma pleomorphicum. Ocena doszczętności usunięcia w badanym materiale niemożliwa. S-100/+/; Vim/+/; Des/-/; CKAE1-3/-/.

Witam serdecznie!

Bardzo mi przykro z powodu straty syna.
W rozpoznaniu patomorfologicznym rozpoznano złośliwy nowotwór, który po polsku nazywa się tłuszczakomięsakiem wielopostaciowym. Jest to złośliwy nowotwór, który może mieć różną lokalizację, często również daje przerzuty do płuc.
Trudno mi powiedzieć, czy tak szybki przyrost obwodu brzucha był spowodowany rozrostem samego nowotworu czy efektem powstania na przykład wodobrzusza, o to niestety trzeba wypytać lekarzy prowadzących syna. Rokowanie od chwili rozpoznania było bardzo niekorzystne, choćby ze względu na ogromny rozmiar nowotworu oraz typ histopatologiczny zmiany.

Pozdrawiam